نشر دیبایه از سال 1380 در سه حوزه کتاب بزرگسال، کتاب کودک و بسته‌های آموزشی فعالیت خود را آغاز کرده است.
در حوزه کتاب بزرگسال این نشر تاکنون تعدادی کتاب در حوزه شعر جهان، آموزش و علوم اجتماعی منتشر کرده است که از آن جمله قدیمی‌ترین نسخه یافت شده از دیوان حافظ شاعر بزرگ ایران بوده است. 
در حوزه کتاب کودک تا کنون ده‌ها جلد کتاب منتشر کرده است که از این مجموعه ذهن پویا بیشترین استقبال را در بین کودکان ایرانی داشته است. همچنین انتشار مجموعه‌های شاهنامه و ترانه بازی‌های ایرانی از برنامه‌های مهم این بخش است.
در حوزه بسته‌های آموزشی نشر دیبایه برنامه‌های بسیار گسترده‌ای را در همه حوزه‌های خلاقیت، فکری و آموزشی در دست اجرا دارد. تاب، نشان تجاری نشر دیبایه برای کالاهایی است که به صورت بسته‌های خلاقیت و آموزش و به نام بسته‌های آموزشی تاب عرضه می‌شود. نام «ت‌اب» برای این مجموعه‌ها از سه واژه‌ی توانایی، آموزش و بازی گرفته شده است که بیان‌گر ماهیت برنامه‌ریزی در طراحی و تولید محصولات نشر دیبایه است. در طراحی این بسته‌های آموزشی موضوع‌ها و مطالبی که دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی در کتاب‌های علوم، ریاضیات و فارسی می‌آموزند، مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل بسته‌های آموزشی نشر دیبایه به عنوان ابزار و وسایل کمک‌آموزشی نیز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. اما چون این بسته‌های آموزشی در فضایی کاملاً غیرمستقیم و بازی‌گونه امکان یادگیری را برای بچه‌ها فراهم می‌آورند، یکی از بهترین وسایل برای آموزش در اوقات فراغت آنها نیز به شمار می‌آیند.

بسته‌های آموزشی تاب به شکل‌های زیر ارائه می‌شوند:
• بسته آزمایش علمی
• بسته آموزش هنری
• سرگرمی فکری
• آموزش
• ساختنی
• کتاب
• ابزار و مواد

 

فروشگاه
نشر دیبایه اداره کننده فروشگاهی به وسعت 400 متر مربع در شهرک غرب تهران است
www.ebn-sina.com
که دارای کلیه بخش‌های مورد نیاز برای تهیه فرآورده‌های فرهنگی است.

 

ای فرهنگ
ای‌فرهنگ (eFarhang) سایت بزرگی برای عرضه محصولات فرهنگی است که به صورت اینترنتی، از سال 88 فعال است و بیش از 20 هزار کالای فرهنگی را عرضه می‌کند.
www.efarhang.com