نمایش یک نتیجه

مرتب سازی بر اساس:
 • آشنایی با ارشمیدس توسط: ۹۰,۰۰۰ ریال

  ارشمیدس یکی از سه ریاضیدان بزرگ تاریخ بود. نیوتن و گاوس دو تن دیگر هستند و همپایۀ او شمرده می‌شوند. همۀ ما داستانی را که در مورد او نقل شده است، شنیده‌ایم: از حوضچه بیرون می‌جهد و فریاد می‌زند: یافتم! همچنین لاف‌زنی او در مورد خودش که: به من مکانی برای ایستادن بدهید تا جهان را جابجا کنم. نقل قول اخیر اشاره به تکیه‌گاه اهرم و دانش او در این مورد دارد، ولی در واقع بیانگر چیزی بیش از آن است. ارشمیدس حقیقتاً جهان را تکان داد. او نگاه ما را به جهان به کلی دگرگون کرد. یونانیان باستان ریاضیات ابتدایی را متحول کردند و ارشمیدس نقشی اساسی در این تحول داشت. وی این علم را تا آستانۀ اندیشۀ مدرن ریاضی ارتقا داد، به طوری که دستاوردهای او تقریباً دو هزارسال دست‌نخورده باقی ماندند.

 • بور و نظریه کوانتومی توسط: ۱۲۵,۰۰۰ ریال

  ورنر هایزنبرگ دانشمند بزرگ فیزیک نظری آلمانی معتقد بود : تاثیر بور بر فیزیک و فیزیکدانان قرن ما بیش از هر کس دیگری حتی انیشتین است.

  و می بایست حق با هایزنبرگ باشد چون وقت زیادی را در زندگی خود صرف تبادل نظر و مباحثه ی سرسختانه با هردوی آن ها کرده بود.

  مهم ترین دستاورد بور حل معمای ساختار اتمی با به کار بردن نظریه کوانتومی بود.

  این به پیشرفت ها و همچنین سردرگمی های علمی بزرگی انجامید.

  چگونه؟

  هیچ کس هنوز واقعا نمی داند نظریه کوانتومی چیست…

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  فهرست

   

  پیش گفتار

  زندگی و آثار

  کوارک ها و پدیده های شگفت انگیز دیگر از دنیای کوانتوم

  زندگی و دوران نیلز بور

  برای مطالعه بیشتر

   

 • گالیله و منظومه شمسی توسط: ۱۵۰,۰۰۰ ریال

  گالیله می توانست نخستین و واپسین شهید بزرگ علم شود. ولی هوشیارانه از پذیرش این نقش شانه خالی کرد. در عوض صلاح دانست سوگند بخورد که در مورد همه چیز اشتباه کرده است. حال آن که می دانست سوگند خوردن هیچ چیز را تغییر نمی دهد…

  دماسنج، وسایل اندازه گیری مختلف و یک تلسکوپ به خوبی اصلاح شده با استفاده از اینها گالیله سرشت علمی واقعیت و مکان خورشید را در مرکز منظومه شمسی تایید کرد. پیش از آن فکر می کردند که قوانین فیزیک فقط روی زمین صادق هستند و سیارات و ستاره ها بر طبق یک نظام ملکوتی خاص خود کار می کنند.

  پس از گالیله راه برای یک توضیح علمی فراگیر درباره عالم باز ماند.در عصر بعدی نیوتن نخستین پاسخ را به این پرسش ارائه کرد. این پرسش بزرگ باقی ماند و امروزه همچنان علم را به خود مشغول می سازد…

   

   

  فهرست

   

  پیش گفتار

  زندگی و آثار

  گاه شمار

  برای مطالعه بیشتر