img-book

دایره‌های اوج

دایره‌های اوج رمانی‌ست خاطره‌گونه به قلم اصغر عسکری خانقاه، انسان‌شناس بزرگ ایرانی. مولف در سخنی با خواننده می‌گوید: “قهرمانان این رمان مجموعه‌ای از شخصیت‌های واقعی و خیالی هستند… این کتاب به هیچ‌وجه سرگذشت مولف نیست و روزگاری که در آن با دقت تشریح می‌شود، مولف صحنه‌پردازی کرده و شخصیت‌های خیالی خود را در محیطی آشنا آفریده است”.

۲۴۸,۰۰۰ ریال

تعداد:

"دایره‌های اوج" رمانی‌ست خاطره‌گونه به قلم اصغر عسکری خانقاه، انسان‌شناس بزرگ ایرانی. مولف در سخنی با خواننده می‌گوید: "قهرمانان این رمان مجموعه‌ای از شخصیت‌های واقعی و خیالی هستند... این کتاب به هیچ‌وجه سرگذشت مولف نیست و روزگاری که در آن با دقت تشریح می‌شود، مولف صحنه‌پردازی کرده و شخصیت‌های خیالی خود را در محیطی آشنا آفریده است".

اصغر عسکری خانقاه متولد ۱۳۱۷ در خلخال، سردبیر سابق مجله‌ی نامه علوم اجتماعی است و استاد بازنشسته گروه انسان‌شناسی دانشگاه تهران است. عسکری که دانش‌آموخته‌ی دانشگاه سوربن است، از پایه‌گذاران علم انسان‌شناسی زیستی در ایران شمرده می‌شود. تقی آزاد ارمکی، استاد دانشکده علوم اجتمایی دانشگاه تهران، درباره‌ی وی می‌نویسد: "اگر در گذشته جامعه شناسان اقتصاد، تاریخ، سیاست، حقوق، فلسفه و طب و زیست شناسی می‌دانستند، در دوره جدید جامعه شناسان با بی‌اطلاعی از این حوزه‌ها فخرفروشی می‌کنند. عسکری فرزند نسلی است که هم دانش تجربی، علوم طبیعی، پزشکی، مردم شناسی، انسان‌شناسی، و هم ادبیات و تاریخ آفریقا و ایران معاصر را می دانست و در آموزش و پژوهش بکار می‌برد".

از عسکری در حوزه‌ی ادبیات قبلا دو کتاب شعر منتشر شده است که یکی تالیف و دیگری ترجمه‌ی گزیده‌ای از اشعار ژاک پره‌ور است. اکنون "دایره‌های اوج" نخستین رمانی است که از وی منتشر می‌شود و شاهد دیگری بر توانایی‌ها و ذوق ادبی اوست.  

 

 

 

انتشارات: دیبایه
زمان انتشار: 1394
تعداد صفحات: 450

توضیحات تکمیلی

شمارگان

نوبت چاپ

پدیدآورنده

“دایره‌های اوج”

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است.