img-book

مینو و کفشدوزک هفت نقطه‌ای

داستان مینو و کفشدوزک هفت نقطه‌ای، راه و رسم هم زیستی با طبیعت را نشان می‌دهد. مینو، دختر هفت ساله‌‌، با خانواده‌اش در مزرعه‌ای در حومه‌ی شهری کوچک زندگی می‌کنند. استفاده از سمِ زیاد و مواد شیمیایی دیگر باعث مقاوم شدن علف‌های هرز و رشد بی‌رویه آنها شده است. مینو که متوجه اوضاع نابسامان مزرعه پدرش شده است، با کفشدوزک آشنا می‌شود و با یاری او تلاش می‌کند تا دشمنی بین پدرش و علف‌های هرز و حشرات را به دوستی تبدیل کند.

۰ ریال

در انبار موجود نمی باشد

داستان مینو و کفشدوزک هفت نقطه‌ای، راه و رسم هم زیستی با طبیعت را نشان می‌دهد. مینو، دختر هفت ساله‌‌، با خانواده‌اش در مزرعه‌ای در حومه‌ی شهری کوچک زندگی می‌کنند. استفاده از سمِ زیاد و مواد شیمیایی دیگر باعث مقاوم شدن علف‌های هرز و رشد بی‌رویه آنها شده است. مینو که متوجه اوضاع نابسامان مزرعه پدرش شده است، با کفشدوزک آشنا می‌شود و با یاری او تلاش می‌کند تا دشمنی بین پدرش و علف‌های هرز و حشرات را به دوستی تبدیل کند. در این بین شهردار و کارخانه‌دار شهر به خاطر منافع آگاهانه یا ناآگاهانه طبیعت‌ِ پاک را تخریب می‌کنند. کار به بن‌بست می‌رسد. بچه‌ها و معلمشان آرزو می‌کنند که به گیاه و حشره تبدیل شوند. آرزو به واقعیت می‌پیوندد و مردم شهر به خاطر بچه‌هایشان مجبور به مراقب از طبیعت و محیط زیست پیرامون‌شان می‌شوند.

محمد ناصر مودودی در تایباد، شهری کوچک در استان خراسان و در مرز ایران و افغانستان، زندگی میکند. وی دانش آموخته‌ی کشاورزی است و تلاش می‌کند بین پیشرفت‌های علمی و طبیعت، رابطه‌ای انسانی برقرار سازد. روحیه‌ی لطیف و شاعرانه‌‌ی وی منجر به این نگاه شده است که در همزیستی موجودات زنده‌ی روی زمین، چیزی را برتر نپندارد. 

انتشارات: دیبایه
زمان انتشار: 1384
تعداد صفحات: 96

توضیحات تکمیلی

شمارگان

نوبت چاپ

تصویرگر

ويراستار

شیوا حریری

طراح

پدیدآورنده

“مینو و کفشدوزک هفت نقطه‌ای”

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است.