نمایش یک نتیجه

مرتب سازی بر اساس:
 • آکیرا کوروساوا (سینما گران ۲) توسط: ۳۸۰,۰۰۰ ریال

  در اوایل سال­‌های پنجاه، راشومون اهمیت سینمای ژاپن را برای غربی‌­ها آشکار می‌­کند. این فیلم شیر طلای ونیز و یک جایزه‌­ی اسکار را در هالیوود به ­طور متوالی به دست می‌­آورد. مؤلف آن، آکیرا کوروساوا، اساساً وابسته به فرهنگ کشورش و در عین حال شیفته‌­ی فرهنگ کلاسیک غرب است. او در تمام دوران حرفه­‌ای‌­اش در دل نظام استودیوهای قدرتمند ژاپن (شوچیکو، توهو)، به­ عنوان فیلمنامه‌­نویس و مخصوصاً کارگردان فعالیت می‌­کند، و از ژانری به ژانر دیگر می‌­رود: سینمای اکشن (از سوگاتا سانشیرو تا سانجورو)، حماسه­‌های تاریخی درخشان ( کاگه‌­موشا، آشوب)، فیلم‌­های نوآر (سگ ولگرد)، درام­‌های معاصر درون­‌نگرانه (زیستن)، یا اقتباس‌­هایی از نویسندگان غربی (شکسپیر، گورکی، داستایفسکی). کوروساوا فیلمسازی است که از موفقیت عمومی و نقدهای مثبت بین‌­المللی سیراب شده و امروزه هنوز به ­شکلی قابل­ ملاحظه تأثیرگذار است، برای مثال بر روی ژانر وسترن؛ کلینت ایستوود از صمیم قلب اعتراف می­کند که یوجیمبو برای او منبع الهام است.

  سینمای او فاصله‌ی میان فرهنگ فئودالی سنتی (مبتنی بر انکار فرد) و فراگیری دموکراسی را به ­دقت بررسی می‌­کند، در جهانی که در پی قدرت و افراط در ابراز خویشتن، فاسد شده است. غنای آثار او در تناقضات ژاپن مدرن نهفته است. آشتی دادن روح ژاپن سامورایی­‌ها و اومانیسم، حسن بزرگ سینمای او است که گستره­‌ی آن حقیقتاً جهانی می‌‍­باشد.

  شارل تسون، منتقد و سردبیر سابق کایه دو سینما (۲۰۰۳-۱۹۹۸)، در دانشگاه پاریس ۳ در رشته‌­ی سینما تدریس می‌­کند. او مؤلف آثاری درباره‌­ی ساتیاجیت رای، لوئیس بونوئل، سینمای سری ب و… است، و در سال ۲۰۰۷ کتاب تئاتر و سینما را با همکاری مشترک انتشارات کایه دو سینما و سرن-س­اِن­دپ (Scérén-CNDP) منتشر کرده است.

  فهرست

  پیش گفتار

  کارآموزی های قهرمان از سوگاتو سانشیرو تا رسوایی

  زیر نگاه غربی ها : از راشومون تا در اعماق

  سرحد ماجراجویی بشری: از دژ پنهان تا ریش قرمز

  هنر و آشوب: از دودسکادن تا مادادایو

  زندگی نامه در یک نگاه

  فیلم شناسی

 • آندری تارکوفسکی (سینما گران ۴) توسط: ۳۸۰,۰۰۰ ریال

  یکی از پارادوکس‌های آثار آندری تارکوفسکی این است که توامان بسیار روس و بسیار جهانی هستند. سوژه‌هایی که او بدان‌ها می‌پردازد ویژگی‌ای فرهنگی (حتا متافیزیکی) دارند که می‌تواند در برخورد اول تماشاگر را مرعوب کند، اما دیدن فیلم‌هایش یکی از پربارترین تجربه‌های حسی به شمار می‌رود و در مخاطب خاطراتی از زندگی یا رویاهای خودش را بیدار می‌کند. برای مثال آینه منبعی بی‌پایان از بازگشت به عالم عینی و تقریبا فیزیکیِ کودکی است. زندگی تارکوفسکی میدان نبردی است برای اثری ناتمام. او پسرِ شاعرِ بزرگ آرسنی تارکوفسکی است که در مدرسه‌ی سینمایی مسکو تربیت شده و با کودکی ایوان (برنده‌ی شیر طلای ونیز ۱۹۶۲) و سپس با آندری روبلف تبدیل به یکی از برجسته‌ترین سینماگران سینمای شوروی از نگاه تمام جهانیان شده است. 

   

   

  فهرست

  مقدمه

  کودکی بزرگ می‌شود : کودکی ایوان، آندری روبلف

  ترک مادر جایز نیست : سولاریس، آینه

  مردان در راه‌اند : استاکر

  محو شدن پدر، تجلی عمل : نوستالیگا، ایثار

  زندگی نامه

  فیلم شناسی

 • استیون اسپیلبرگ (سینما گران ۱) توسط: ۳۸۰,۰۰۰ ریال

  چهره‌­ی استیون اسپیلبرگ، در طول دو­ره‌ای به شکل «داستان موفقیت» به گونه‌ای تحریک ­آمیز و نامنتظره غنا یافته و عمیق شده است: نویدبخش­ترین سینماگر جوان در سال­های هفتاد، کارگردان موفق، عزیزدردانه‌­ی استودیوهای هالیوودی، هوادار جلوه­‌های ویژه‌­ی حیرت‌­آور، امروزه کارگردانی است که منتقدان بین‌­المللی به ­عنوان یک مؤلف قبول دارند، فیلمسازی آزاد در انتخابهایش، سوژه‌­هایش و همین‌­طور زیبایی­شناسی‌­اش، کارگردانی که در دگرگون ساختن تصویر و مخاطب تردیدی به خود راه نمی­‌دهد.

  او با الگو قرار دادن اورسن ولز، اولین فیلم بلندش، دوئل، را در بیست و پنج سالگی کار می‌­کند. او با  آرواره­‌ها، ایندیانا جونز، برخورد نزدیک از نوع سوم و ئی تی، صنعت سینمای سرگرمی را به اوج خود می­‌رساند و فریفتگی را مشخصه‌­ی بارز کارهایش می­‌کند. او به‌ ­اتفاق همزادش، جورج لوکاس افسونگر، امپراطوری­‌ای بنا می‌­نهد که پادشاه­اش (و تماشاگرش!) یک کودک است. از سال­های ۲۰۰۰ به بعد، ژانر علمی-تخیلی و اطمینان از کار بزرگ­ترین ستارگان مانند تام کروز به او اجازه می‌­دهد با فیلم­هایی همچون هوش مصنوعی، گزارش اقلیت یا جنگ دنیاها در سینمای عوام­‌پسند طبع‌­آزمایی کند. در همین دوران، اسپیلبرگ با فیلم­هایی مانند مونیخ، فهرست شیندلر و نجات سرباز رایان روی تیره‌­تری از خود نشان می­دهد.

  بچه­‌ی اعجوبه به یک بزرگسال نگران تبدیل شده است و سینماگر استثنایی زین‌­پس در حال تبدیل شدن به یک آدم ­بزرگ است.

   

  کله­‌لیا کوهن فیلمنامه‌­نویس و روزنامه‌­نگار است. او از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۴  منتقد کائیه دو سینما بوده و کتاب وسترن (انتشارات کائیه دو سینما / سرن-س­اِن­دپ [Sérén-CNDP]) را در سال ۲۰۰۵ منتشر کرده است.

 • افسانه‌ی شاهزاده در قلعه‌ی کج توسط: ۱۰۰,۰۰۰ ریال

  افسانه‌ی شاهزاده در قلعه‌ی کج داستانی برای نوجوانان است. در این داستان مضامین اسطوره‌ایِ ایران باستان با فضای شهری معاصر در آمیخته است و داستان جنبه‌هایی تخیلی و ماجرایی چندلایه دارد. محمد ناصر مودودی، نویسنده‌ی اثر، پیش از این داستان مینو و کفشدوزک هفت نقطه ای را نوشته است که در آن نیز با نگاهی بومی و با تکیه بر هویت ایرانی به پیرامون خود نگاه می‌کند. افسانه‌ی شاهزاده در قلعه‌ی کج، نخستین جلد از یک دوگانه است که در چهار فضای متفاوت سیر می‌کند. در ابتدا خواننده با فضای شرکتی عادی در زندگی روزمره‌ی امروزی رویارو می‌شود، با همان جو حاکم بر ادارات و تشریفات سازمانی کاملا شناخته شده. مرد جوانی به یاد دوران کودکی خویش، شغلش را در پایتخت رها می‌کند و سرنوشتش را با سازوکارهای شهر کوچک زادگاهش گره می‌زند. دیری نمی‌گذرد که موجوداتی از جنس دیو و پری به داستان وارد می‌شوند و شخصیت اصلی را در ماجرای جدیدی درگیر می‌کنند. درگیر شدن فریدون در این ماجرا، او و خواننده را به مسیر دیگری هدایت می‌کند که به افسانه‌ی شاهزاده در قلعه‌ی کج ختم می‌شود. افسانه‌ای که سالها پیش، یکی از کارکنان همین شرکت نوشته و در لابلای پرونده‌های پراکنده‌ای از نظرها مخفی می‌شده است.

 • ایران در تاریخ جهان توسط: ۱۵۰,۰۰۰ ریال

  "ایران در تاریخ جهان" کتابی‌ست فشرده، ساده، دقیق، دلچسب و همدلانه درباره‌ی تاریخ ایران. در سراسر کتاب پیوندها و پیوستگی‌های فرهنگ ایرانی پیش چشم داشته شده است و در تمام تاریخ این تالاب پر جنب و جوش پر هیاهوی ما چهره‌ی آرام و تپش زندگی و معنا، و خنکای آرامش را در متن فرهنگ ایرانی وانموده است.

   

  فهرست

   

  پیشگفتار مترجم
  پیشگفتار
  گاهشماری تاریخ ا یران
  فصل ۱ / همگرایی زمین و زبان
  فصل ۲ / ایران و یونانیان
  فصل ۳ / پارتیان، اشکانیان، ساسانیان و سغدیان
  فصل ۴ / ایرانی شدن اسلام
  فصل ۵ / تر کها: امپراتور یسازان و پرچمداران فرهنگ فارسی
  فصل ۶ / زیر سایه اروپا
  فصل ۷ / مدُرن شدن و دیکتاتوری: سا لهای پهلوی
  نتیجه
  نمایه

 • اینجا را فشار بده! توسط: ۳۰۰,۰۰۰ ریال

  اینجا را فشار بده!

  به همین سادگی.

  فقط کافی است که نقطه‌ی زرد را فشار بدهی و بعد به صفحه‌ی بعد بروی.

  تنها با اشاره‌ی یک انگشت، رنگ‌ها به رقص و شادی درمی‌آیند و با قدرت تخیلتان حرکت آن‌ها را در این جشن می‌بینید . . .

   

  اینجا را فشار بده! کتابی‌ست تعاملی و خیال‌انگیز. کتابی که مثل بازی‌های ویدئویی و اسباب بازی‌های نمایشی توجه کودکان را برمی‌انگیزد و با دنیای پیرامونیِ کودکان امروز بسیار همخوان است. این کتاب تاکنون برنده‌ی جوایز متعددی شده است که از آن جمله می‌توان به بهترین کتاب کودکان از نگاه روزنامه‌ی وال استریت و مجله‌ی پابلیشرز ویکلی در سال ۲۰۱۱ اشاره کرد.

 • اینگمار برگمان (سینما گران ۷) توسط: ۳۸۰,۰۰۰ ریال

  هفتمین کتاب از مجموعه ی سینماگران بزرگ منتشر شد: "اینگمار برگمان". در عالم سینما برگمان قاره ای جداگانه است. قاره ی غولی در حد و اندازه های بتهوون و داستایوسکی.

  آثار اینگمار برگمان خواهی نخواهی تحسین برانگیزند. او طی دوره ی پرباری با حدود پنجاه فیلم بلند از سال ۱۹۴۵ تا ۲۰۰۳ پیوسته دغدغه های درونی و خیالاتش را به تصویر کشیده که نمایش واقعیت را تحریف میکنند؛
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  فهرست
   
  مقدمه
  پرتره ی هنرمند به عنوان جوانی عصیان گر (از بحران تا رازهای زنان)
  نابغه ای با چند چهره (از تابستانی با مونیکا تا چهره)
  فتح عالم درون (از از ورای آینه تا فریاد ها و نجواها)
  زمان تسویه حساب (از صحنه هایی از یک ازدواج تا ساراباند)
  موخره
  زندگی نامه
  فیلم شناسی
 • با کودک خود جهان را کشف کنید ۱۰۰ فعالیت (آموزش به روش مونته سوری) توسط: ۳۵۰,۰۰۰ ریال

  آموزش به روش مونته سوری نقش موثری در شناخت طبیعی کودک از محیط پیرامون، درک ارتباط میان پدیده ها و ارضاء کنجکاوی ذاتی او برای کشف جهان دارد. این فعالیت ها کودک را به مشاهده، دست ورزی، آزمایش و تجربه برای شناخت جهان پیرامونش تشویق می کند.

  در این کتاب ۱۰۰ فعالیت مرتبط با موضوع های زیر معرفی شده است:

  جغرافیا

  طبیعت و گیاهان

  دنیای جانوران

  فیزیک

  زمان

 • بچه ابر توسط: ۱۴۰,۰۰۰ ریال

  کتاب‌هایی داریم که کودک می‌خواند (یا برایش می‌خوانند) و کتاب‌هایی که کودک با آنها زندگی می‌کند. این کتاب به گمانم از دسته دوم است. پیشنهادم این است: پس از این‌که فرزندتان کتاب را خواند یا برایش خواندید، یک روز نیمه‌ابری بروید بیرون با هم ابر تماشا کنید.
  این داستان در باره بچه ابری است که تک و تنها در دل آسمان زندگی می‌کند، تا این‌که روزی اتفاقی می‌افتد که او را از تنهایی درمی‌آورد. (کتاب را بخوان تا ببینی چه اتفاقی!)
  کتاب را که تمام کردی، برگرد به این صفحه و بقیه را بخوان.
  منتظر یک روز ابری، یا بهتر از آن یک روز نیمه‌ابری شو. برو بیرون و ابرها را تماشا کن. چه می‌بینی؟
  یادت باشد تنها ابرها نیستند که هزار و یک شکل هستند. به گودال آب کنار خیابان نگاه کن و به بازی نور در آن، به موهای مردم، به شاخ و برگ درخت‌ها …
  آی چه کیفی دارد پیدا کردن چیزهای بزرگ و کوچک، و چه کیفی دارد ساختن چیزهای بزرگ و کوچک…
  برو ببینم چه می‌کنی بچه ابر!

 • بسته آموزشی باغچه کوچک من (آموزش به روش مونته سوری) توسط: ۴۲۰,۰۰۰ ریال

  این بسته و کارت هایش واژگان صحیح، طبقه بندی اشیا و کاربرد آن ها را در زندگی روزمره به بچه ها می آموزند. این کارت ها در تحریک حس کنجکاوی کودک و افزایش اشتیاق او به کشف جهان پیرامونش تاثیر فراوانی دارد.

  این بسته شامل چهار مجموعه کارت موضوعی تصویری است: ابزار باغبانی، گیاهان خوراکی، جانوران باغچه و گل های خوراکی

  و شامل کارت های تصویری با نام، کارت های تصویری بی نام، کارت با نام (بدون تصویر) که کودک با تصویر مربوطه جفت می کند.

  راهنمای همراه این بسته اطلاعات لازم برای شناخت هر عنوان و روش کاشت و بازی های مناسب را ارائه می کند.

  محتویات بسته:

  ۱۲۰ کارت تصویری گیاهان-جانوران-ابزارها

  دو گونه ی گیاهی برای کاشت

  کتابچه راهنما

 • بسته آموزشی جانوران را بشناسیم (آموزش به روش مونته سوری) توسط: ۴۳۰,۰۰۰ ریال

  با این فعالیت کودک جانوران گوناگون زمین را می شناسد و به طبقه بندی آن ها بر اساس محل زندگی شان تشویق می گردد و شکل و نام قاره ها را دوباره مرور می کند. با صحبت کردن با کودک او با این جانوران و روش زندگی آن ها آشنا می شود. این کارت ها دریچه ای به جهان موضوع ها و طبقه بندی های متفاوت برای کودک باز می کند.

  در روش آموزشی مونته سوری همه مواد و محتوای آموزشی کودک را به کار با دست هایش تشویق می کنند و این باور وجود دارد که موضوع های کاملا متفاوت را می توان به کمک این محتوای آموزشی و به ویژه با استفاده از کارت ها به کودک آموخت.

  این بسته شامل:

  ۷ کارت برجسته قاره ها

  ۵۰ کارت تصویری جانوران

  یک کتابچه ۶۴ صفحه ای برای شناخت جانوران معرفی شده

  همراه روش استفاده  از کارت ها و معرفی آن ها به کودک

 • بسته آموزشی جهان را کشف کنیم (آموزش به روش مونته سوری) توسط: ۴۸۰,۰۰۰ ریال

  با بسته آموزشی جهان را کشف کنیم کودکان به روش مونته سوری جانوران، قاره های جهان، چشم اندازها، کوه ها، هنر، مردم و شهرها را خواهند شناخت. کارت های موضوعی جزء همیشگی آموزش به روش مونته سوری هستند. این کارت ها در تحریک حس کنجکاوی کودک و افزایش اشتیاق او به کشف جهان پیرامونش تاثیر فراوانی دارد و دامنه واژگان او را تقویت می کند و به او برای خواندن و نوشتن کمک می کند.

  کارت های این بسته پاسخگوی کنجکاوی طبیعی کودکان برای شناخت قاره های جهان و نیاز به طبقه بندی آموخته هایشان است.

  این بسته شامل:

  ۷ کارت تصویری برجسته قاره ها

  ۷۰ کارت مربوط به قاره ها

  و یک کتابچه شامل اطلاعات لازم درباره کارت ها و قاره ها