img-book

مثنوی معنوی

مثنوی آخرین اثر مولاناست که مرتبه‌ی روحانی و معنوی آن بالاتر و محتوای فکری آن بیشتر از آثار دیگر اوست و بدون شک یکی از پر‌مایه‌ترین آثار فرهنگ بشر است و از این منظر در ادبیات عارفانه‌ی فارسی هم نقطه‌ی اوجی است که آثار دیگر را نمی‌توان با آن قیاس کرد و در این فرصت نمی‌توان همه‌ی گفتنی‌ها را درباره‌ی این جهان بی‌کرانه بازگو کرد…

۹۰۰,۰۰۰ ریال

در انبار موجود نمی باشد

برچسب:

مثنوی آخرین اثر مولاناست که مرتبه‌ی روحانی و معنوی آن بالاتر و محتوای فکری آن بیشتر از آثار دیگر اوست و بدون شک یکی از پر‌مایه‌ترین آثار فرهنگ بشر است و از این منظر در ادبیات عارفانه‌ی فارسی هم نقطه‌ی اوجی است که آثار دیگر را نمی‌توان با آن قیاس کرد و در این فرصت نمی‌توان همه‌ی گفتنی‌ها را درباره‌ی این جهان بی‌کرانه بازگو کرد...
مثنوی مولانا شش دفتر است. هر دفتر مقدمه‌ی کوتاهی از مولانا به نثر فارسی یا عربی دارد و پس از آن حکایت‌های گوناگون، کوتاه و بلندی می‌آید، که هر یک زمینه‌یی برای مباحث مولانا می‌شود. گاه پیش از حکایت‌ها مولانا در چند سطر خلاصه‌ی حکایت یا زمینه‌ی بحث را برای خواننده‌ی مثنوی می‌گوید.
مجموع ابیات هر شش دفتر مثنوی، بر اساس نسخه‌های کاملی که از زمان مولانا و از چند سال پس از درگذشت او (پنجم جمادی‌الثانیة 672 ﻫ..ق) در دست داریم 25685 بیت است.
در پایان برای ارزش کار عظیم مولانا شاید به نکته‌ایی باید اشاره کرد که، شاهنامه‌ی فردوسی و منظومه‌های خمسه‌ی نظامی هم مثنوی است، اما از عصر مولانا کلمه‌ی مثنوی به صورت اسم خاص در آمده و وقتی که این کلمه را بر زبان می‌آوریم، پیش از معنی لغوی آن، مثنوی مولانا به یاد می‌‌آید.
...
آینه‌ات دانی چرا غمّاز نیست زآنکه زنگار از رخ‌اش ممتاز نیست
بشنوید ای دوستان این داستان خود حقیقت نقد حال ماست آن

دوره‌ی شش جلدی مثنوی معنوی هم با جلد شومیز به قیمت 345000 ریال، و هم با جلد گالینگور به قیمت 620000 ریال در بازار موجود است.

انتشارات: دیبایه
زمان انتشار: 1391
تعداد صفحات:

توضیحات تکمیلی

شمارگان

نوبت چاپ

طراح

پدیدآورنده

“مثنوی معنوی”

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است.