مشاهده سبد خرید “منشاء درد ما جای دورتری است” به سبد شما افزوده شد.
img-book

واژه‌نامه مطالعات زنان

میدانیم که برای دریافت درست مفاهیم به کار رفته در “مطالعات زنان” نیاز به واژه‌نامه‌ای است که در آن واژه‌های تخصصی برای خواننده روشن شود. کاربرد این کتاب به عنوان مرجعی مهم برای دانشجویان و پژوهشگران در حوزه پژوهشهای زنان، به ویژه برای دانشجویان مطالعات زنان، توصیه میشود تا با بهره‌گیری از آن بتوانند به آسانی نوشته‌های انگلیسی را مطالعه و ترجمه کنند. این واژه نامه به صورت انگلیسی به فارسی و بالعکس ترجمه شده است.

۶۰,۰۰۰ ریال

در انبار موجود نمی باشد

میدانیم که برای دریافت درست مفاهیم به کار رفته در "مطالعات زنان" نیاز به واژه‌نامه‌ای است که در آن واژه‌های تخصصی برای خواننده روشن شود. کاربرد این کتاب به عنوان مرجعی مهم برای دانشجویان و پژوهشگران در حوزه پژوهشهای زنان، به ویژه برای دانشجویان مطالعات زنان، توصیه میشود تا با بهره‌گیری از آن بتوانند به آسانی نوشته‌های انگلیسی را مطالعه و ترجمه کنند. این واژه نامه به صورت انگلیسی به فارسی و بالعکس ترجمه شده است.
بیان واژه‌ها و اصطلاحات مربوط به هر رشته می‌تواند در شرح و تفسیر مطالب آن مفید باشد. معمولاً این واژه‌ها به زبان انگلیسی بوده و بنابراین به منظور نشر فرهنگ و هر چه تواناتر نمودن زبان فارسی در بیان دانش امروزی، لازم است تا اصطلاحات مورد نیاز هر رشته از علوم با رعایت قواعد زبان فارسی ترجمه شده و اصطلاحات متداول جمع‌آوری گردیده و در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد.
با توجه به نوپا بودن رشته مطالعات زنان در ایران، تدوین واژه‌نامه آن ضروری است. این واژه‌نامه از یک ‌سو می‌تواند نیازهای دانشجویان رشته مطالعات زنان را مرتفع نموده و از سوی دیگر برای ترویج اصطلاحات رشته مطالعات زنان مفید می‌باشد. این اولین واژه‌نامه‌ای است که در زمینه مطالعات زنان تدوین شده و امید است مورد استفاده دانشجویان مطالعات زنان و همه علاقه‌مندان به مطالعات زنان واقع گردد.
در تهیه و تنظیم این واژه‌نامه از منابع مختلف فارسی و انگلیسی استفاده شده و از واژه‌های علوم مرتبط به مطالعات زنان مانند جامعه‌شناسی، حقوق، روانشناسی، علوم سیاسی، پزشکی و... نیز بهره گرفتیم.

از ویژگی‌های این واژه‌نامه این است که در دو بخش جداگانه فارسی- انگلیسی و انگلیسی-فارسی تنظیم شده، در نتیجه دسترسی به معانی و معادل‌های مورد نظر سهل‌تر است.
امید است که این واژه‌نامه بتواند پاسخ‌گوی نیازهای دانشجویان، محققان و علاقه‌مندان مطالعات زنان باشد. دکتر اکرم قدیم، مولف این واژه نامه، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشوراست.

انتشارات: دیبایه
زمان انتشار: 1389
تعداد صفحات: 148

توضیحات تکمیلی

شمارگان

نوبت چاپ

طراح

پدیدآورنده

“واژه‌نامه مطالعات زنان”

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است.