img-book

محمد حسن گنجی(کتاب دوم از مجموعه “کسانی که جامعه را می‌سازند”)

شهرت استاد دکتر گنجی از ایران فراتر رفته و مقام عالی او مورد استقبال کشورهای دیگر نیز واقع شده است. دکتر گنجی دانشمند برجسته و ممتاز علم جغرافیا و اقلیم‌شناسی است. دکتر اوباسی دبیرکل سازمان جهانی هواشناسی

۲۲,۰۰۰ ریال

در انبار موجود نمی باشد

شهرت استاد دکتر گنجی از ایران فراتر رفته و مقام عالی او مورد استقبال کشورهای دیگر نیز واقع شده است. دکتر گنجی دانشمند برجسته و ممتاز علم جغرافیا و اقلیم‌شناسی است.
دکتر اوباسی
دبیرکل سازمان جهانی هواشناسی

دکتر محمدحسن گنجی
کتاب در کاوش خود تلاش می‌کند تا زوابای دیگری از زندگی یکی از دانشمندان برجسته‌ی معاصر را نشان دهد. زوایایی که نشان‌دهنده‌ی راز و رمز موفقیت او و اساسا نگرش او به زندگی و ایران است.
استاد گنجی با اراده‌ی خود را از دبیرستان شوکتیه تا مدارج علمی جهانی پیش برود و اکنون دانشمند برجسته‌ی هواشناسی جهان است. اما در این میان ویژگی برجسته‌ی شخصیت او تلاش در ایجاد نهادهای علمی و ساختارسازی در توسعه‌ی علمی کشور است. یادگار واقعی او نهادهای دولتی و غیردولتی در آموزش و علم است: از گروه جغرافیای دانشگاه تهران تا سازمان هواشناسی و از انجمن جغرافی‌دانان ایران تا دانش‌نامه‌ها و اطلس‌ها. سازمان‌دهی و مدیریت نهادهای علمی آن‌ بعدی است که استاد در آن برجسته ‌می‌نماید. به راستی پشتکار او در ایجاد نهادهای علمی کم‌‌مانند است.
دکتر گنجی از مؤثرترین افراد در توسعه‌ی ‌علم جغرافیا و آموزش آن در کشور بوده است. او علاوه بر تأسیس نهادهای مختلف علمی، اداره‌ی هواشناسی کشور را راه‌اندازی کرده که خود آن را از مهم‌ترین تلاش‌هایش برمی‌شمرد. او همچنین انجمن جغرافی‌دانان ایران و دانشگاه بیرجند را فعال کرده است. دکتر محمد حسن گنجی در سال 2001 از سوی سازمان جهانی هواشناسی افتخار عنوان مرد سال هواشناسی جهان را کسب کرده است. با همه‌ی این آثار بزرگ، او کار مهم خود را آموزش پانصد کارشناس در سازمان هواشناسی کشور می‌داند.
کتاب شامل بخش‌های ‌از بیرجند تا تهران، آموزش جغرافیا، سازمان هواشناسی، دانش‌نامه‌ها، دانشگاه بیرجند، نهادهای علمی و فرهنگی، آینده‌ی علمی ایران، گاه‌شمار زندگی و فهرست آثار دکتر گنجی است.

فهرست کتاب
دیباچه 7
‌از بیرجند تا تهران 9
آموزش جغرافیا 17
سازمان هواشناسی 31
دانش‌نامه‌ها 44
دانشگاه بیرجند 54
نهادهای علمی و فرهنگی 62
آینده‌ی علمی ایران 64
گاه‌شمار زندگی 68
فهرست آثار 72

انتشارات: دیبایه
زمان انتشار: 1384
تعداد صفحات: 91

توضیحات تکمیلی

شمارگان

نوبت چاپ

ويراستار

شیوا حریری

طراح

پدیدآورنده

“محمد حسن گنجی(کتاب دوم از مجموعه “کسانی که جامعه را می‌سازند”)”

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است.