img-book

والس تصادفی

فضای این نمایشنامه، فضایی خیالی و کابوس وار است؛ داستان در برزخ اتفاق می‌افتد؛ جایی که فرشته ای در حال حساب و کتاب اعمال مردگان است. مردگان یکی یکی در مقابل فرشته حاضر می شوند و فرشته آنها را به بازی می‌گیرد: « یه بازی واسه این‌که ببینیم شما چقدر قوی هستین» این کتاب روایت زنی ست که پس از مرگش در جهان خیالی ِ برزخ سعی می‌کند در این بازی ِ بی قاعده و قانونی که فرشته ترتیب داده است، برنده شود.

۸۵,۰۰۰ ریال

تعداد:

 فضای این نمایشنامه، فضایی خیالی و کابوس وار است؛ داستان در برزخ اتفاق می‌افتد؛ جایی که فرشته ای در حال حساب و کتاب اعمال مردگان است. مردگان یکی یکی در مقابل فرشته حاضر می شوند و فرشته آنها را به بازی می‌گیرد: « یه بازی واسه این‌که ببینیم شما چقدر قوی هستین» این کتاب روایت زنی ست که پس از مرگش در جهان خیالی ِ برزخ سعی می‌کند در این بازی ِ بی قاعده و قانونی که فرشته ترتیب داده است، برنده شود. در حالی که هیچ وقت مشخص نخواهد شد در پایان برای برنده یا بازنده چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا این بازی جز فرشته که کل بازی و قواعدش را در دست دارد، برنده ای خواهد داشت یا خیر؛ یک بازی زبانی که تنها قانون مشخص اش این است: از شر ابتذال‌های زبانی خلاص شو و ازاصطلاح‌های مبتذل دوری کن. اما برای کسی که در این جهان زندگی کرده است تشخیص ابتذال در کلام چندان ساده نیست. هر جمله ی پیش پا افتاده ای ممکن است از جانب فرشته ابتذال تلقی شود و امتیاز زن را به صفر برساند. اما فرشته از بازی ِاغواگری‌اش  دست برنمی‌دارد  چرا که انرژی امید را در انسان‌ها خوب می‌شناسد. او بارها زن را فریب می‌دهد تا از صفر شروع کند و این بازی بی‌سازوکار را ادامه دهد.

ویکتور هائیم نویسند ی این نمایشنامه، در سال 1973 برای نمایشنامه ی «ابراهیم و ساموئل» برنده ی جایزه ی ایبسن شد. دیگر نمایشنامه‌های معروف او که در تئاتر های معتبر  روی صحنه رفتند  عبارتند از: «سال آینده در بادن- بادن»، وان،صعود،ویولون هایتان را کوک کنید، خانواده ی همسر، مهمان بزرگ،خیال‌های قصاب و خنده ی داوید.

انتشارات: دیبایه
زمان انتشار:
تعداد صفحات:

توضیحات تکمیلی

شمارگان

نوبت چاپ

مترجم

طراح

پدیدآورنده

“والس تصادفی”

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است.